top of page
tlo-chalo-11.jpg

Artykuły uczniów

Zasady ubierania się w ChALO

Natalia

W naszym liceum nie obowiązują mundurki każdy ubiera się jak chce z wyjątkiem paru ważnych zasad, które zostały wymienione w przewodniku dla ucznia, który każdy z nas dostaje dołączając do naszej szkoły. W naszym liceum bardzo ważne są wartości a co za tym idzie przywiązujemy bardzo dużą uwagę do tego co mamy “w środku” czyli na charakter, zainteresowania, talenty I wiele innych wartościowych cech naszych uczniów.

chalo-08.jpg

Dlatego jedną z zasad która pomaga skupiać nam się na wnętrzu naszych rówieśników jest to, że nasz ubiór nie powinien zawierać wyraźnych elementów promujących dane firmy, nie możemy także ubierać się w jaskrawe kolory I nosić ubrań z widocznym logiem marek. Ta zasada pomaga nam bardzo w budowaniu społeczności, w której o wartościach drugiego człowieka nie decydują loga na metkach.
Według naszej szkoły codzienny ubiór szkolny powinien być schludny, prosty, minimalistyczny i nieodwracający uwagi od pięknych wnętrz naszych młodych ludzi.

  • W naszej szkole szczególnie zabronione jest propagowanie zachowań negatywnych i uwłaszczających godności innych osób

  • Strój szkolny powinien zasłaniać bieliznę, zabronione jest także odsłanianie brzucha oraz ramion.

  • Na terenie budynku szkoły uczeń jest także zobowiązany, aby nosić obuwie, które nie zagraża jego bezpieczeństwu I zdrowiu, należy także pamiętać o zmianie obuwia na terenie szkoły szczególnie w zimę.

  • Każdy uczeń ma także obowiązek przestrzegania zasad higieny osobistej oraz estetyki, szczególnie należy także zachowywać umiar w doborze fryzur (farbowanie włosów tylko na naturalne kolory), z doborem biżuterii także nie należy przesadzać, makijaż też nie powinien być przesadzony, ponieważ nasza szkoła stawia na naturalny wygląd.

Natomiast jeśli chodzi o szkolne uroczystości takie jak wigilia klasowa, rozpoczęcie I zakończenie roku szkolnego oraz na tak zwany thanks giving który także obchodzimy w naszej szkole ubieramy się na galowo, no chyba że zostanie podana przez wychowawców inna forma ubioru.

bottom of page