top of page
tlo-chalo-12b.jpg

Kadra nauczycielska

Nasza kadra to pełni pasji i zaangażowania nauczyciele, entuzjaści metody Montessori.

Nie tylko przekazują wiedzę przedmiotową, ale również odpowiadają na potrzeby młodzieży, pozwalając im dokonywać wyborów i doskonalić się w powierzonych zadaniach.
Pełnią na co dzień rolę tutorów, którzy ze zrozumieniem potrzeb i radością w sercu pracują z uczniami.

Zobacz co kilku z naszych nauczycieli mówi o ChALO i o sobie.

n-wałach-justyna.jpg

W naszym liceum pełnię kilka funkcji. Jestem przede wszystkim pedagogiem specjalnym i tutorem oraz jednocześnie opiekunem biblioteki , strażnikiem porządku i dostawcą ciepłego chleba.

W swojej pracy główny nacisk kładę na relację z moimi uczniami, bo uważam, że autentyczna i szczera relacja pedagog-uczeń jest podstawą dobrej współpracy. Lubię słuchać, co uczniowie mają do (o)powiedzenia, towarzyszyć im w odkrywaniu nowych możliwości i patrzeć, jak przezwyciężają trudności.

Justyna Wałach

n-chylińska-monika.jpg

W naszej szkolę uczę biologii i chemii oraz jestem tutorem.

Od dziecka fascynował mnie świat leków , ich wpływ na nasz organizm oraz proces ich powstawania, dlatego właśnie takim tematem zajmowałam się na studiach.

Bliski jest mi także świat kosmetyków, których uwielbiam analizować składy i dobierać do pielęgnacji odpowiednie z nich.

Swoim uczniom przybliżam świat atomów i komórek, wspólnie odkrywając „co w trawie piszczy”. Moje lekcje opieram przede wszystkim na rozmowie z uczniem, a zajęcia często poruszają po prostu interesujące ich zagadnienia.

Monika Chylińska

n-kupracz-piotr2.jpg

Jestem nauczycielem matematyki oraz fizyki. Jestem człowiekiem ciekawym świata i innych ludzi. Dlatego po skończeniu studiów magisterskich kontynuowałem na Politechnice Gdańskiej doktorat. W tym czasie zacząłem się interesować programowaniem i elektroniką. Kolejne lata pracy na Politechnice Gdańskiej, w Polskiej Akademii Nauk i w Technikum Łączności utwierdziły mnie w przekonaniu, że chcę pracować z młodzieżą.

Gdy tylko żona i dzieci mi pozwalają, zgłębiam historię, filozofię, muzykę lub uczę się programować.

Marzę o tym, by razem z uczniami budować roboty podbijające kosmos i ratujące ludzkie życie.

Piotr Kupracz

n-sieja-filip.jpg

Jestem nauczycielem matematyki oraz tutorem.
Nie wiem czy to przypadłość tego zawodu, ale uwielbiam porządkować, upraszczać, szukać trwałych rozwiązań. W taki sposób podchodzę też do nauczania. Staram się pokazywać matematykę w prosty sposób- dokładnie tak jakbym chciał, żeby mi ją wytłumaczyli kiedyś.
Krytyczne myślenie i umiejętność rozwiązywania problemów to coś czego chcę nauczyć przede wszystkim.
Uwielbiam spędzać czas z młodymi ludźmi- rozmawiać, żartować, podejmować poważne tematy. Jestem w CHALO z wyboru i pasji. 
Interesuję się grami planszowymi, tworzeniem muzyki, tenisem ziemnym i swoją żoną.

Filip Sieja

n-riggs-corey.jpg

Hello! My name is Corey and I am an English high school teacher. I am from San Antonio, Texas. I’ve been teaching English for nearly 20 years now. In that time, I’ve made some interesting observations:
Learning a new language, like English, doesn’t have to be boring. Way too many people overemphasize the importance of learning grammar. Not everyone learns at the same pace. Hard work really does pay off!
I enjoy reading the Word of God very much. I also enjoy reading biographies, autobiographies, as well as anything written by the Puritans. My favorite book is The Pilgrim’s Progress.
I am also a huge sports fan. My favorite sports by far are basketball and squash.

Corey Riggs

bottom of page