tlo-chalo-08.jpg

O Liceum

Chrześcijańskie Autorskie Liceum Ogólnokształcące CHALO to szkoła,  w której nie ma lekcji, klas, profili, dzwonków a nawet nauczycieli.

ChALO To miejsce pozbawione gotowych odpowiedzi, gdzie proces i droga są ważniejsze od ostatecznego wyniku, a uczniowie sami decydują o wyborze przedmiotów. Towarzyszą im w tym tutorzy, którzy pomagają zaprojektować indywidualny program edukacyjny i cykl uczenia się, obejmujący pracę własną pod okiem specjalistów oraz realizację projektów. Gwarantuje to indywidualizację, usamodzielnienie się uczniów i stymulowanie ich motywacji w przestrzeni wolności i wzajemnego zaufania.

Liceum znajduje się w nadmorskiej dzielnicy Gdańska, na Przymorzu, przy ul. Jagiellońskiej 5. W bezpośrednim sąsiedztwie jest przystanek tramwajowy i autobusowy umożliwiający łatwy dojazd z centrum miasta. Nadmorska plaża, park Regana jak też  kompleks sportowy również znajdują się tuż obok.

Misją szkoły jest wszechstronny rozwój młodego człowieka oraz pomoc, by mógł on odnaleźć  swoje miejsce w życiu oraz osobiste powołanie w stopniowym zbliżaniu się ku dojrzałości chrześcijańskiej. CHALO to miejsce, w którym stwarzamy warunki do samorozwoju, przygotowując każdego ucznia do dorosłego, samodzielnego życia w rodzinie i w społeczeństwie.

W CHALO wykorzystujemy najbardziej skuteczne metody nauki i narzędzia pracy takie jak: metoda M.Montessori, realizacja projektów metodą eduscrum, narzędzia krytycznego myslenia, tutoring wychowawczo-rozwojowy. Wspieramy uczniów w  komunikacji interpersonalnej z wykorzystaniem treningu skutecznej komunikacji T.Gordona.

 

W CHALO  uczeń :

  • staje się bardziej samodzielny

  • indywidualnie kieruje własną nauką

  • selekcjonuje informacje

  • dopasowuje tempo przyswajania informacji do własnych możliwości

  • angażuje się w samokształcenie

  • sam decyduje na jakim poziomie trudności chce opanować dane zagadnienie

  • rozwija kreatywność, misyjność i wolontariat

  • uczy się przedsiębiorczości

Organizacja pracy w Liceum

 

Uczniowie przychodzą do szkoły na godzinę 8.45. To wtedy ma miejsce spotkanie społeczności całego liceum.

Następnie rozpoczynamy podwójny blok półtoragodzinnej pracy własnej.  Jest ona najważniejszym elementem dnia, kiedy to uczeń samodzielnie, we własnym tempie pracuje nad zagadnieniami, ćwiczeniami z każdego przedmiotu.

Bloki pracy własnej przedzielone są codziennie trzema krótkimi wykładami .

Po tym czasie mają miejsce konwersatoria językowe i laboratoria przedmiotowe.

Dzień kończy się pracą  w grupach uczniowskich związanych z przedmiotami rozszerzonymi oraz zajęciami dodatkowymi oraz sportowymi. 

Wirtualny spacer po Liceum

Można zwiedzić nasze Liceum wirtualnie. Wejdź przez link poniżej na wirtualny spacer po budynku Szkoły:

wejdź na panoramy 360°:  spacer.chalo.pl

panorama360.jpg